Голова райдержадміністрації Іван Стефанцов провів зустріч з представниками колективу Бершадського медичного коледжу

    Група викладачів звернулася до голови райдержадміністрації із зверненням посприяти продовженню подальшої діяльності навчального закладу.   Бершадський медичний коледж  має свою гарну  історію, цього року  йому виповнилося 50 років від дня заснування. За час існування підготовлено тисячі молодших спеціалістів – медичних працівників. Гордістю коледжу є випускники, які продовжили працювати в медичній науці  та практиці. Багато з них  здобули професію лікаря. Всього  Бершадський медичний коледж налічує більше 60 працівників. Всі вони беруть участь у підготовці висококваліфікованих медичних кадрів, прикрашають навчальний заклад корисними, благородними вчинками. Студенти представляють коледж на олімпіадах та конкурсах і займають призові місця. Кожного року один із кращих студентів отримує стипендію Президента. Переважна більшість випускників працює у закладах охорони здоров’я Бершадщини та наближених районів.
      Бершадський медичний коледж перебуває в комунальній власності територіальних громад області, фінансування проводиться з обласного бюджету. На даний час у Бершадському медичному коледжі  272 студенти, в тому числі державна форма навчання-206 студентів, контрактна – 66. У 2014-2016 рр зменшилась кількість вступників, з 109 до 71, в тому числі на контрактну форму навчання, з 54 до 15 студентів, а цьогоріч набору на контрактну форму навчання взагалі  не було. На жаль, через ситуацію, яка склалася, 2017  може бути останнім роком функціонування медичного коледжу.  За словами заявників про реорганізацію закладу їм стало відомо із інформації розміщеної на офіційному сайті обласної ради де оприлюднено  проект рішення Вінницької обласної ради «Про припинення Бершадського медичного коледжу шляхом приєднання до Вінницького медичного коледжу ім. акад. Д.К.Заболотного». Саме ця  проблема та прохання допомоги у її вирішенні привели  до голови  райдержадміністрації  делегацію викладачів коледжу із восьми чоловік.
      Питання на сьогодні залишилося відкритим, існують об’єктивні та суб’єктивні причини виникнення проблеми,  залишатися осторонь районна влада не буде.  Треба зробити глибокий аналіз причин, які призвели до таких наслідків.  У наш час кожна діяльність потребує активності, креативності, наполегливості та цілеспрямованості. Іван Васильович Стефанцов зазначив: «Маємо спільно  зробити усе можливе аби Бершадський медичний коледж продовжував працювати, адже на теренах Бершадщини - це один вищий навчальний заклад І-ІІ рівня акредитації і для багатьох молодих мешканців району  - це єдиний шлях до здобуття професійної освіти, у коледжі   70%   студентів - мешканці  сільської місцевості.»
      З цією метою будуть направлені звернення від райдержадміністрації та районної ради до Вінницької обласної ради, як до органу, який відповідно до п.10, розділу У  «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні » здійснює управління об’єктом комунальної власності  територіальних громад області Бершадським медичним коледжем.  Голова райдержадміністрації пообіцяв представникам коледжу розглянути їх звернення та зробити усе можливе аби дати шанс колективу довести свою спроможність працювати надавати освітні послуги та готувати високваліфікованих, обізнаних та професійних медичних працівників.