Бершадщина -2017: мале підприємництво

Розвиток малого і середнього підприємництва є складовою соціально-економічного розвитку Бершадського району. У малому бізнесі району задіяно 43,0% усього зайнятого економічною діяльністю населення району. Суб’єкти малого підприємництва забезпечують зайнятість 2,9  тис. чоловік, в т. ч. на статистично малих підприємствах зайнято 1,5 тис. чол.
Галузева структура малого підприємництва району свідчить, що більш привабливою для розвитку бізнесу залишається невиробнича сфера. Лідируюче місце продовжує займати оптова та роздрібна торгівля. Представниками малого бізнесу обслуговується велика частина сфери споживчого ринку. Також діяльність суб’єктів малого підприємництва зосереджується у сфері надання послуг, будівництва, ремонту житла, виготовлення вікон, виробів з деревини та металу. Суб’єкти малого підприємництва освоюють все більше нових напрямків діяльності та надають  населенню послуги, що потребують великої освітньої підготовки, більш інтелектуального підходу до ведення бізнесу, в т.ч.: послуги з бухгалтерського обліку, юридичні послуги тощо.
Із зареєстрованих станом на 01.12.2017 2884 суб’єктів підприємницької діяльності діючими є 2671 суб’єкти малого і  середнього підприємництва - це 261 юридична особа та 2410 фізичних осіб. На 10 тис. населення припадає 46 діючих суб’єктів малого і середнього підприємництва.
З початку 2017 року зареєстровано 14 малих підприємств та 443 фізичних особи. Одночасно припинили господарську діяльність 573 суб’єкти господарювання (7 – юридичних осіб та 366 – фізичних осіб-підприємців).
До місцевого бюджету від суб’єктів малого підприємництва надійшло 35,3 млн. грн. що складає 32% до загальної суми надходжень. З них від юридичних осіб – 22,7 млн. грн., фізичних осіб – приватних підприємців – 12,6 млн. грн.
Сума надходжень до бюджетів усіх рівнів складає 69,1 млн. грн. або 33,8% до загального показника. В тому числі внесок юридичних осіб – 54,7 млн. грн., фізичних осіб – 14,4 млн. грн.
Платниками єдиного податку є 122 юридичних та 1436 фізичних осіб. В 2017 році ними сплачено єдиного податку в розмірі майже 11,2 млн. грн.
У конкурсі «Село: кроки до розвитку», що організований публічним акціонерним товариством «Миронівський хлібопродукт» у партнерстві з Вінницькою облдержадміністрацією, визначено чотири переможці від району. Загальна сума підтримки мікропроектних пропозицій, спрямованих на розвиток власної справи  в  сільській  місцевості склав 160,0 тис. грн.