Виступ Президента України під час складання присяги суддями нового Верховного Суду

Шановні судді нового Верховного Суду України!
Дозвольте вас привітати з цією дуже хвилюючою, урочистою подією.
Шановні голови Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, члени Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів, члени Ради суддів, члени Верховного Суду України!
Шановні запрошені!
Дорогі українці, які зараз дивляться в прямій трансляції цю урочисту церемонію.
Сьогодні, 11 листопада, для нашої країни – надзвичайно важливий день,  день народження принципово нового Верховного Суду. Він вперше сформований на основі конкурсу – безпрецедентно відкритого, унікального та прозорого. Конкурсу, і кожен з вас це знає, з високим рівнем конкуренції, який проходив під дуже пильним наглядом громадськості, з прискіпливою перевіркою кандидатів всіма антикорупційними органами.
Наш історичний шлях вимірюється різними відрізками часу. Скоро – вже тисяча років від початку князювання Ярослава Мудрого і народження «Руської правди». Понад триста років Конституції Пилипа Орлика. І виповнюється століття УНР.  І двадцять сьомий рік нашої незалежності.  Але я можу наголосити, що по-справжньому незалежного суду, такого як зараз створюється, у нас не було ще ніколи.
Не з’явився він і після 1991 року. Змінювалися президенти, уряди, парламенти. Створювалися юрисдикції, додавалися інстанції, але судова система  не була по-справжньому незалежною і тому не задовольняла потреб суспільства.
Ми пішли на рішучі кроки минулого року, коли змінили відповідні норми Конституції, заклали, нарешті, фундамент незалежності всієї судової системи, і в першу чергу - Верховного Суду, який вже будується саме на цьому новому фундаменті.
Вперше від процедури добору суддів були усунуті всі політичні органи, політичні партії, парламент. Ви пам’ятаєте скільки судді чекали в парламенті або призначення, або звільнення, як судді викликалися для того, щоб давати, або якісь зобов’язання брати, або давати якісь пояснення.
Дуже важливо, що усунутий і Президент від формування судів.
Впродовж року органи суддівського врядування, Вища кваліфікаційна комісія суддів та Вища рада правосуддя, у повній відповідності до передбачених законом правил самостійно, але через абсолютно, ще раз наголошую, через безпрецедентно прозорі конкурсні процедури, з максимально можливим врахуванням позиції долученої до відбору громадськості визначили спочатку 120 переможців конкурсу. Я підписав подання щодо призначення 113 із них суддями нового Верховного Суду.