Збереження толерантних взаємин, миру та порозуміння у релігійному середовищі – завдання сьогодення

У розширеному засіданні Ради Церков та релігійних організацій при Бершадській райдержадміністрації, яке розпочалося із молитви за захисників Батьківщини та загиблого журналіста, брав участь начальник управління у справах національностей та релігій ОДА Ігор Салецький, голова райдержадміністрації Іван Стефанцов, голова районної ради Михайло Бурлака, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Ольшевський,

заступник голови районної ради Сергій Пересунько, керівник апарату райдержадміністрації Тетяна Гресько, представники різних релігійних конфесій та організацій, які діють на території району.
Аналізуючи релігійну ситуацію в області, Ігор Салецький акцентував: «Сьогодні церква і влада має продемонструвати конструктивний діалог, а релігійні організації зберігати баланс міжконфесійного порозуміння». Він охарактеризував основні напрямки роботи обласної Ради Церков та релігійних організацій та проінформував про найактуальніші питання, які розглядалися на її засіданнях.
У ході засідання голова райдержадміністрації Іван Стефанцов наголосив, що суспільно-політична ситуація, що склалася в державі, потребує мобілізації зусиль не лише влади і державних структур, відповідальних за правопорядок і безпеку у країні та її захист від зовнішнього військового втручання, але й насамперед – усього українського суспільства, всіх суспільних інститутів, зокрема найчисельнішого та найбільш організованого з них – церкви. «Районна влада докладає всіх зусиль задля збереження миру і дотримання міжконфесійного порозуміння на території нашого району. Ми з  шаною і повагою ставимося до діяльності кожної релігійної конфесії. Районна влада відкрита до діалогу та співпраці з усіма представниками духовенства та до всебічної підтримки релігійних громад», - константував голова райдержадміністрації.
Голова районної ради Михайло Бурлака наголосив: «Дотримання міжконфесійного діалогу, збереження толерантних взаємин та порозуміння у релігійному середовищі – важливе завдання сьогодення. Рада Церков має об’єднувати людей заради миру, дипломатично вирішувати проблеми шляхом порозуміння, добра та єдності».
У ході засідання голова Ради Церков та релігійних організацій Михайло Будник  звітував про роботу дорадчого органу за період функціонування – з липня минулого року.  Зокрема, повідомив, що з моменту створення Ради Церков відбулося 3 засідання та дві зустрічі із керівництвом райдержадміністрації, проведено міжконфесійних фестиваль «Великодні дзвони», учасники Ради Церков брали участь у проведенні районних суспільних заходів.
Усі учасники засідання продемонстрували розуміння важливості збереження миру в релігійному середовищі, наголосили на подальшій співпраці між райдержадміністрацією та релігійними організаціями, об'єднанні зусиль з питань національно-духовного відродження України.
На завершення голова райдержадміністрації передав обласному управлінню у справах національностей та релігій облдержадміністрації книгу Григорія Погончика «Дорога до храму», у якій розповідається про час заснування, походження назв населених пунктів та історію храмів Бершадщини.


Відділ з питань внутрішньої політики, зв'язків з громадськими організаціями та ЗМІ апарату райдержадміністрації