Єврейська бершадська община зустріла іноземну делегацію

Сьогодні, у день іудейського свята Лаг Ба Омер, єврейська релігійна громада зустрічала делегацію із Німеччини, Голландії, Італії. Зустріч відбулася у синагозі за підтримки міжнародної християнської організації «Християни за Ізраїль», яку в Україні представляє Кун Карлір. Зустрічали іноземців представники Уманської та Бершадської єврейських общин на чолі з головою єврейської общини Єфимом Вигоднером.
Представники інших держав з цікавістю слухали історичну довідку з історії бершадського єврейства, зокрема, Ю.Вигоднер розповів про Бершадську синагогу, збудовану в XIX столітті, – найдавнішу споруду, єдину в Україні глинобитну синагогу. «У середині XIX ст. бершадська єврейська община нараховувала близько 3 тисяч осіб, а до кінця століття – до 6-7 тисяч осіб. У Бершаді було 8 синагог та 7 молитовних будинків. Найбільшою будівлею міста була Велика синагога – головний осередок бершадських євреїв, зруйнований за часів радянської влади. До цього часу діє лише одна Мала синагога», - повідомив голова єврейської общини.
Зустрічали іноземну делегацію голова райдержадміністрації Іван Стефанцов, заступник голови районної ради Сергій Пересунько, заступник міського голови Володимир Менюк. У ході спілкування з Куном Карліром, голова райдержадміністрації розповів, що на території району діють різні релігійні конфесії та організації, а також акцентував увагу на налагодженні міжконфесійного діалогу.

Відділ з питань внутрішньої політики, зв'язків з громадськими організаціями та ЗМІ апарату райдержадміністрації