Відбувся семінар з надання безоплатної правової допомоги

3 листопада 2016 року у залі засідань районної ради в рамках спільної діяльності членів громадської ради при Бершадській райдержадміністрації та Бершадського центру надання безоплатної вторинної допомоги  юристами Подільського центру прав людини проведено правовий  семінар.
Для участі в семінарі запрошувалися  представники Місцевих центрів безоплатної вторинної правової допомоги, районних відділів субсидій, представників організацій-учасників АТО, члени громадської ради, окремі громадяни.
Семінар проводив голова Подільського центру прав людини, голова громадської ради при Вінницькій ОДА Михайло Бардин за участю директора Гайсинського центру надання безоплатної правової допомоги Ірини Лісової.  У семінарі взяли участь також начальник відділу Держземагенства у Бершадському районі Валерій Ткачук.
Організаторами виступили :керівник Бершадського ЦПІК Анатолій Гончар та член правління громадської ради при Бершадській райдержадміністрації Антон Андрейцов.

Програма правового семінару в Бершаді передбачала наступні питання порядку денного:
1. Система безоплатної правової допомоги населенню та забезпечення її стабільного функціонування.
2. Порядок оформлення субсидій на оплату комунальних послуг.
3. Пільги учасникам АТО та членам їх сімей.
4. Перехід права власності в порядку спадкування та його оформлення.
5. Інші правові питання, які викликають додатковий інтерес.
Дані питання  найактуальнішими у діяльності бюро правової допомоги та Подільського центру прав людини.
Михайло Бардин познайомив присутніх із правовим полем окреслених питань, детально зупиняючись на тих, що виникали у ході роботи.

Ірина Лісова презентувала роботу та методи надання правової допомоги населенню правових центрів, які почали створюватися із 2013 року. На даний час в Україні діє 212 місцевих центрів надання безоплатної правової допомоги населенню. Одним із  таких є Гайсинський, до складу якого входить і Бершадський район. Вона акцентувала увагу на тому, що такі центри надають консультації населенню, не в супереч діяльності влади, а навпаки, створені на допомогу у вирішенні правових питань, як окремих громадян, так і організацій. Вона  надала контактні дані та телефони «гарячих ліній», куди можна звернутися за безоплатною правовою допомогою.
Про стан справ у питанні про виділення земельних ділянок учасникам АТО у районі інформував начальник відділу Держземагенства у Бершадському районі Валерій Ткачук. Він повідомив, що на даний час до відділу звернулося 396 учасників АТО для отримання земельних ділянок з визначеним цільовим призначенням, 257 із них отримали наказ про викопіювання. Інформацію про становище із виділенням земельних ділянок у с. Яланець доповнила заступник голови громадської ради Марія Запорожець.
Михайло Бардин акцентував увагу а тому, що учасники АТО прирівняні законодавством до всіх учасників бойових дій, тому їхні пільги саме у першочерговості надання земельних ділянок при наявності їх у натурі.
Про порядок оформлення субсидій на оплату комунальних послуг інформацію  надала начальник відділу грошових виплат і компенсацій управління праці та соціального захисту населення Людмила Кухар.
Також присутні мали змогу отримати консультації фахівців із індивідуальних питань.
Відділ з питань внутрішньої  політики, зв'язків з громадськими організаціми та ЗМІ апарату РДА