Відбулася зустріч із представниками релігійних конфесій

   Останнім часом серед жителів району набув широкого резонансу випадок, який стався 20 лютого під час проведення мітингу-реквієму на площі Героїв Українських Майданів у місті Бершадь, приуроченому пам’яті Героїв Небесної Сотні. Представниками різних релігійних конфесій, як і по всій Україні, було відправлено панахиду за загиблими на Майдані. У спільному молебні за загиблими Героями Небесної Сотні взяли участь священнослужителі Української Православної Церкви КП та Української Греко-Католицької Церкви. Священики Української Православної Церкви МП служили панахиду окремо. Захід був добре організованим і, здавалося, кожне слово священнослужителів проймало до глибини душі кожного учасника зібрання. Проте, благочинний Олег Мураховський від імені всіх священнослужителів району зачитав звернення до голови райдержадміністрації щодо сприяння налагодженню міжконфесійних відносин у релігійному середовищі району. Зокрема, звернув увагу, що священиком о.Михайлом Будником, головою Ради Церков та релігійних організацій при райдержадміністрації, підтримано пост у соціальних мережах, який ображає Московський Патріархат. Згаданий матеріал (малюнок) справді був розміщений у контактній групі ВК у вересні 2014 року. Після того, як Олег Мураховський звернувся з усним зверненням до відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ апарату райдержадміністрації, малюнок був негайно видалений.
З цього приводу головою райдержадміністрації Іваном Стефанцовим 23 лютого проведено зустріч із представниками різних релігійних конфесій, на яку запрошено членів Ради Церков при райдержадміністрації та благочинного УПЦ, протоієрея о.Олега. До речі, на зустріч разом із ним прийшла переважна частина священнослужителів району.
  «Малюнок, який призвів до непорозуміння, не може бути мотивом до звинувачень, у яких є потреба в оприлюдненні під час масових заходів. Люди прийшли вшанувати пам’ять загиблих Героїв, а питання міжконфесійного діалогу необхідно вирішувати на засіданні Ради Церков та релігійних організацій. Ми засуджуємо такий вчинок і закликаємо усі релігійні конфесії до порозуміння», - звернувся до присутніх голова райдержадміністрації.
Також на зустрічі йшла мова про те, що з метою вивчення міжконфесійних відносин та налагодження міжконфесійного діалогу, керівництвом району здійснено ряд виїзних зустрічей до представників різних релігійних конфесій, в тому числі, відвідано Свято-Вознесенський храм міста Бершадь, Православну церкву Різдва Пресвятої Богородиці с.Війтівка, Православну Церкву с.Голдашівка. Найближча зустріч керівництва з православними відбулася під час освячення автомобіля УАЗ, який відправили на Схід України. Під час цих зустрічей православні священики не висловлювали зауважень щодо непорозуміння на релігійному підґрунті.
Отець Михайло також надав пояснення: «Розміщений у соціальних мережах малюнок ґрунтувався на індивідуальній, суб’єктивній думці і не відображав в цілому позицію вірян району. Соціальні мережі не є офіційною сторінкою громади, а група ВК є групою молодих парафіян, однодумців і прихильників УГКЦ у Бершаді, де кожен учасник може розміщувати матеріали, висловлювати думку і спілкуватися – це особливість соціальних мереж. Тим паче, що пост було розміщено ще два роки тому одним із наших прихильників».
  Та коли зі словом звернувся до священників настоятель Римсько-Католицької Парафії св. Станіслава о.Петро, а саме намагався зачитати частину тексту із Декларації, яка була днями підписана за підсумками першої в історії зустрічі Папи Римського Франциска і глави Російської православної церкви (РПЦ), патріарха Кирила в столиці Куби Гавані, представники УПЦ вийшли із зали засідань.
Порозуміння між священиками так і не вдалося досягнути. Рада Церков і релігійних організацій при Бершадській РДА вважає за необхідне звернутися з цього приводу до обласної Ради Церков та релігійних організацій і закликає до дотримання міжконфесійного порозуміння на території нашого району.    

Відділ з питань внутрішньої політики, зв'язків з громадськими організаціями та ЗМІ апарату райдержадміністрації