Робота управління соціальної та молодіжної політики райдержаджміністрації

Управлінням соціальної та молодіжної політики  забезпечено взаємодію з усіма структурними підрозділами райдержадміністрації щодо соціального супроводу сімей демобілізованих військовослужбовців, які проходили військову службу в районах проведення антитерористичної операції.   Працівниками управління проводиться  щоденний та невідкладний прийом демобілізованих. Військовослужбовцям надаються  роз’яснення щодо встановлення статусу учасника бойових дій, соціального супроводу, лікування, навчання та працевлаштування.
      Спеціалістами  управління соціальної та молодіжної політики постійно проводиться робота  щодо  взяття на облік до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, учасників бойових дій з числа учасників АТО. Станом на 01.01.2018 року на обліку перебуває 6 членів сімей загиблих військовослужбовців, 421 учасник бойових дій, 10 інвалідів війни які користуються пільгами  відповідно до  Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». З 1 травня 2016 року вони користуються пільгами або оформляють субсидію за їх вибором.
      Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 31 березня 2015 року №200 «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичних операції санаторно-курортним лікуванням» спеціалістами управління соціальної та молодіжної політики ведеться облік учасників антитерористичної операції.  Станом на 01.01.2018 року 67  учасників бойових дій, які приймали участь в антитерористичній операції, перебувають на обліку,  щодо  першочергового забезпечення санаторно-курортним лікуванням та забезпечено 36  учасників АТО санаторно – курортним лікуванням. 
       Відповідно до  постанови  Кабінету Міністрів України  №223 «Про деякі питання виплати у 2017 році разової грошової допомоги», передбаченої Законами України « Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» управлінням соціальної та молодіжної політики Бершадської райдержадміністрації  проведено виплату щорічної разової грошової допомоги учасникам  АТО- 450 чоловік  на суму 563200,00  та  членам  сімей  загиблих 6 чоловік на суму -3600,00 грн.                   
      Рішенням 8 сесії районної ради 7 скликання,  від 16.12.2016 року   затверджено «Програму соціально-матеріальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2017-2018 роки». щодо надання матеріальної допомоги військовослужбовцям, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь в антитерористичній операції.
       Згідно даної програми в 2017 році надано матеріальної допомоги 118 військовослужбовцям, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь в антитерористичній операції на загальну суму 80500 грн..  
        Відповідно до вищевказаної  Програми,  щомісячно сім’ям загиблих учасників АТО здійснюється щомісячна виплата  компенсації за пільговий проїзд  в розмірі 200 грн.   Всього за 2017 рік виплачено компенсації  сім’ям загиблих учасників АТО-  14,4 тис. грн.
        31 липня 2017року спеціалістами  управління соціальної та молодіжної політики Бершадської районної державної адміністрації  перераховано кошти на придбання житла  інваліду АТО  ІІ групи, в сумі 547000 грн. 00 коп.  на рахунок продавця, відповідно до договору купівлі-продажу квартири. 
      Відповідно  до розпорядження Вінницької обласної державної адміністрації від 27.10.2014 року  № 629 « Про затвердження Порядку використання коштів обласного бюджету на надання одноразової матеріальної допомоги сім’ям загиблих осіб та особам, які отримали поранення під час проведення антитерористичної операції в східних областях України»,  в 2017 році оформлено документи та надіслано до Департаменту  соціальної та молодіжної  політики Вінницької  обласної державної адміністрації  для виплати одноразової матеріальної допомоги  особі,  яка отримала поранення в ході проведення антитерористичної операції в Східних областях України.
     Відповідно до бюджетної програми 2505150 «Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням» в  2017 році укладено два договора для 8 учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в АТО з навчальним закладом  Бершадською  автомобільною школою ТСО (ТСО України) ТОВ сприянні обороні України. Для виконання освітніх послуг 8 учасникам бойових дій в АТО, за професією    водій  автотранспортних засобів категорії «В» та «С»  легковий автомобіль використано  кошти на загальну суму 44976,21 грн.
     

       За детальною інформацією просимо звертатись в каб. №15 управління соціальної та молодіжної політики райдержадміністрації,   тел. 2-19-66.

Начальник управління соціальної
та молодіжної політики                                                    Л.Гаврилишина