Робота управління праці та соціального захисту населення з учасниками АТО

Спеціалістами управління праці та соціального захисту населення постійно проводиться робота щодо соціально-побутових умов проживання учасників АТО та членів їх сімей. Фактів  наявності  складних життєвих обставин в даних сім’ях  не встановлено.
Забезпечено взаємодію органів соціального захисту населення з усіма структурними підрозділами райдержадміністрації щодо соціального супроводу сімей демобілізованих військовослужбовців, які проходили військову службу в районах проведення антитерористичної операції. Проводиться  щоденний та невідкладний прийом демобілізованих  органами влади. Військовослужбовцям надаються  роз’яснення щодо встановлення статусу учасника бойових дій, соціального супроводу, лікування та працевлаштування.
За період 2015- 2016 рр. по Бершадському районі, згідно даних військкомату(списків), мобілізовано 420 чоловік. Сім’ї військовослужбовця перебувають під постійним супроводом структурних підрозділів райдержадміністрації, які мають безпосереднє відношення до вирішення проблемних питань.
Станом на 01.01.2017 року  демобілізовано 385 військовослужбовців,  які були призвані за мобілізацією Бершадським районним військовим комісаріатом під час І-VI черги мобілізації. Міська та сільські ради Бершадського району проінформовані щодо вищевказаних осіб з метою забезпечення належного соціального супроводу військовослужбовців.
        В 2016 році забезпечено санаторно-курортними путівками 18  учасників бойових дій та 4 інваліда війни АТО. Також видано 19 направлень військовослужбовцям  для отримання послуг з психологічної реабілітації, а саме: 1 направлення   військовослужбовцю  для отримання послуг з психологічної реабілітації на базі Менського санаторію «Остреч», одне направлення в ТОВ «Укрреабілітація», 11 направлень  в санаторій «Орізонт» смт.Сергіївка Одеська обл.,1 направлення санаторій «Новомосковський» та 6 направленьТОВ«Міжрегіональний міжреабілітаційний центр» смт Сергіївка.
Згідно «Програми соціально-матеріальної підтримки учасників антитерористичної операції, мобілізованих та демобілізованих  осіб на 2015-2016 роки» надано матеріальну допомогу 324 військовослужбовцям нашого району, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь в антитерористичній операції на загальну суму 193000 грн..
         Відповідно до розпорядження Вінницької обласної державної адміністрації від «Про затвердження Порядку використання коштів обласного бюджету на надання одноразової матеріальної допомоги сім’ям загиблих осіб та особам, які отримали поранення під час проведення антитерористичної операції в східних областях України»,  в 2016 році оформлено документи та надіслано до Департаменту  соціальної та молодіжної  політики Вінницької  обласної державної адміністрації  для виплати одноразової матеріальної допомоги  5 особам,  які отримали поранення в ході проведення антитерористичної операції в Східних областях України.
       В минулому році проведенні заходи з професійної адаптації учасників антитерористичної операції. Укладено  договір на загальну суму 30,8 тис.грн. Бершадською автомобільною школою  щодо виконання освітніх послуг 11 учасникам бойових дій в АТО, за професією водій  автотранспортних засобів категорії «В» легковий автомобіль.
        В 2016 році  проведена  виплата щорічної допомоги  до 5 травня: 5 членам сім’ї загиблих учасників АТО (по 500 грн.), 7 інвалідам війни АТО (по 2310грн.) та  281 учасникам бойових дій (по 920 грн.) які приймали участь в антитерористичній операції в Східних областях України на загальну суму 277190 грн.
        Станом 01.02.2017 року до управління праці та соціального захисту населення надійшло 51 позовна заява щодо недоплаченої щорічної грошової  допомоги до 5 травня. З них. 13 розглянуто: 5-задоволено позовні вимоги на користь заявника, 8–відмовлено в задоволені позовних вимог позивачам.
       Спеціалістами  управління праці та соціального захисту населення постійно проводиться робота  щодо  взяття на облік до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, учасників бойових дій з числа учасників АТО. Станом на 01.02.2017 року на обліку перебуває 6 членів сімей загиблих військовослужбовців, 399 учасників бойових дій, 9 інвалідів війни які користуються пільгами  відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». З 1 травня 2016 року вони користуються пільгами або оформляють субсидію за їх вибором.
Дана категорія громадян користується пільгами відповідно до Закону України  «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». З травня 2016 року вони мають право на отримання пільг чи житлової субсидії за їх вибором.
В 2016 році 239 учасників бойових з числа учасників АТО отримали грошову компенсацію на придбання твердого палива на загальну суму 330,1 тис. грн., 146 осіб отримали грошову компенсацію для придбання скрапленого балонного газу на суму 25,9 тис. грн.
39 осіб даної категорії користуються пільгами при сплаті за користування квартирним телефоном.
З метою виконання Порядку використання коштів обласного бюджету для здійснення одноразової компенсаційної виплати за навчання учасників антитерористичної операції та їх дітей, затвердженого рішенням 10 сесії Вінницької обласної Ради 7 скликання від 22.09.2016 року №184, в грудні місяці 2016 року 5-ом учасникам бойових дій відшкодовано кошти за навчання їхніх дітей на контрактній основі за ІІ семестр 2015-2016 навчального року в сумі 15820,00 гривень.  
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1045«Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів» з січня місяця 2017 року діти учасників бойових дій з числа учасників АТО, які навчаються на денній формі за державним замовленням, отримуватимуть соціальні стипендії в розмірі:
- студенти вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації – 750,00 грн.;
- студенти вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації – 1000,00 грн.