Архів новин

13 Листопад 2017

Підсумки тижня, що минув

Радіодиктант національної єдності «Наші пісні»
Працівники відділу освіти, фізичної культури та спорту Бершадської райдержадміністрації, районного методичного кабінету взяли участь у написанні радіодиктанту на тему «Наші пісні».

У фінансовому управлінні проведено нараду

            У фінансовому управлінні Бершадської РДА 10.11.2017 року проведено нараду з головними бухгалтерами розпорядниками районного бюджету, міською та сільськими радами. Основні питання, що розглядались на нараді були:
- завершення 2017 року по напрямках виконання дохідної та видаткової частини місцевого бюджету ;
- особливості формування дохідної частини місцевого бюджету;

Реалізовується Програма енергозбереження для населення та ОСББ Бершадського району

Україна є країною з надзвичайно високим рівнем енергозатрат, викликаним незбалансованою структурою енергоспоживання та нераціональним використанням енергії.
Ситуація у Бершадському  районі є віддзеркаленням загальноукраїнського стану. Енергозбереження в галузях господарювання, соціальній сфері, на об'єктах житлово-комунального господарства, було, є і залишиться вкрай актуальним питанням.

На Бершадщині використовуються альтернативні джерела енергії

Нетрадиційні та відновлювані джерела енергії стали останнім часом одним із важливих критеріїв сталого розвитку світової спільноти. Здійснюється пошук нових і вдосконалення існуючих технологій, виведення їх до економічно ефективного рівня та розширення сфер використання.

Учасники АТО району забезпечуються санаторно-курортним лікуванням


Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року №200 «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичних операції санаторно-курортним лікуванням» спеціалістами управління соціальної та молодіжної політики ведеться облік учасників антитерористичної операції. 

Проведення осучаснених пенсійних виплат

11 жовтня 2017 року набув чинності закон України № 2248-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо підвищення пенсій”, яким внесено зміни до низки законів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян, та який дав старт пенсійній реформі, яка забезпечує єдині принципи обчислення пенсій та усуває різницю у розмірах пенсій призначених у різні роки. 

До уваги одержувачів субсидії!

 На Вінниччині завершуються виплати по програмі монетизації частини невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-  та електропостачання для індивідуального опалення – 78% заявників вже отримали компенсацію.

ЖІНКИ І ДІАБЕТ: НАШЕ ПРАВО НА ЗДОРОВЕ МАЙБУТНЄ


    14 листопада – Всесвітній день боротьби з діабетом, він був заснований Міжнародною діабетичною федерацією спільно з Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) в 1991 році у відповідь на стурбованість зростаючою частотою випадків захворювання на цукровий діабет (ЦД) у світі. 14 листопада - це день народження Фредеріка Бантінга, який разом із Джоном Маклеодом, Чарльзом Бестом та Джеймсом Колліпом винайшов препарат інсулін й вперше успішно його застосував для лікування цукрового діабету (ЦД).

Учнівське лісництво із Сумівської школи "Юні друзі лісу" вибороли Гран-прі на обласному зльоті учнівських лісництв

Цьогоріч, на базі  Вінницької обласної станції юних натуралістів лісівнича когорта  учнівських лісництв Вінниччини звітувала про свою роботу, про те, що зроблено в лісі, скільки посаджено дерев, кущів, в яких природоохоронних акціях приймали участь, як допомагали старшим своїм наставникам – лісівникам. Делегацію з Бершадщини представляли два учнівських лісництва:  з Сумівської школи «Юні друзі лісу»  та з Флоринської – «Зелений світ».

Спартакіада школярів з баскетболу

У м. Бершадь  відбулись районні змагання з баскетболу серед юнаків за програмою Спартакіади школярів загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ст., в яких прийняли участь 14 команд. У гострому суперництві, гравці всіх команд продемонстрували захоплюючий  і видовищний баскетбол.
Переможцями і призерами стали :
        

Епідемічний поріг захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції, розрахований для даного відрізку сезону, на Бершадщині не перевищений

Впродовж 45-ого тижня поточного року в медичні заклади Бершадського району з ознаками гострих респіраторних вірусних інфекцій звернулись 177 осіб, 134  з них діти (57- у віці 0-4 роки, 48 -  у віці від 5 до 14 років, 29 – у віці 15-17 років). Госпіталізовано 60 хворих, переважно дітей (70%).

Для суб’єктів підприємницької діяльності

 З 11 вересня стартувала програма підтримки підприємництва від Ощадбанку, про  особливості та переваги проекту підтримки малого та середнього бізнесу йдеться у презентації програми. Основними компонентами програми є: продукти банку, знижки від партнерів, навчання, фінансування бізнесу за стандартними програмами. Програма розрахована на клієнтів і на не клієнтів банку, однак клієнти банку отримають більше в рамках програми. 

Вихованці Бершадської дитячої музичної школи взяли участь у обласному конкурсі з нагоди 140- річчя від дня народження Миколи Леонтовича

В рамках заходів з відзначення 140-річчя від дня народження композитора, хормейстра, педагога, громадського діяча, подолянина Миколи Дмитровича Леонтовича 8 листопада 2017 року  на базі Вінницького училища культури і мистецтв ім. М.Д.Леонтовича стартував відбірковий тур обласного конкурсу дитячих хорових колективів мистецьких шкіл, в якому взяли участь 27 учнівських колективів.

Не секретні секрети жіночого здоров’я

Запальні захворювання органів малого тазу (ЗЗОМТ) -велика група захворювань, що характеризується запальним ураженням статевих органів, як у вигляді однієї нозологічної форми, так і в будь-якому їх поєднанні. "Сальпінгоофорит" і "аднексит", "ендометрит" та "цервіцит" - медичні терміни, під якими ховаються відомі багатьом жінкам стани - запалення органів малого тазу. Це одна з найбільш актуальних проблем сучасної гінекології,

Кінолекторій «Пам’яті видатного музиканта Святослава Ріхтера»

В Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького відбувся кінолекторій «Пам’яті видатного музиканта Святослава Ріхтера»  за документальним фільмом французького режисера Бруно Монсенжора, який підготувала та провела викладач фортепіанного відділу Нечитайло З. М. 

Розпоряджатися землею мають територіальні громади, а не чиновники, - Володимир Гройсман

Право розпоряджатися земельними ресурсами треба передавати на рівень місцевих органів влади, які обираються жителями громад. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Національної ради реформ при Президентові України.

Однією з тем засідання стало обговорення ключових положень нового проекту закону про протидію земельному рейдерству, зміну функцій Держгеокадастру та передачу повноважень розпорядження земельними ділянками об’єднаним територіальним громадам.