Коваленко Юрій Вікторович

16.07.1977 – 15.07.2014

Народився 16.07.1977 року у м. Бершаді. Військовий, полковник, заступник командира загону 3-го окремого полку спеціального призначення (м. Кіровоград) військової частини В 2336. Виріс у сім’ї військового.Закінчив Одеський військовий інститут Сухопутних військ, служив у Дніпропетровську та Кіровограді.

Загинув 15 липня  2014 року неподалік села Провалля на Луганщині, коли пункт прикордонного контролю Ізварине обстріляли з мінометів.  Похований  на кладовищі с. Флорине. 

Крім  нього, ще сім бійців третього полку спецпризначення загинули поблизу населеного пункту Ізварине 15 липня. В той день вісім бійців загинули, близько десяти були дуже важко поранені. 

Через трагедію у Кіровограді оголосили День жалоби. З самого ранку до частини, де служили загиблі, містяни приносили квіти і поминальні свічки. Приходили не тільки ті, хто знав хлопців, а й просто небайдужі люди. Адже для Кіровограда - це стало найчисленнішою втратою з початку проведення АТО.

Похорони Ю. В. Коваленка відбулися  на батьківщині, у м. Бершаді, 24 липня 2014 року,  де героя проводжали у останню путь всім містом. У Бершаді також оголошено було день жалоби.  

У нього залишилася дружина, Тетяна Володимирівна, і двоє дітей – Олена, 2000 року народження, та Руслана, 2010 року народження. Батьки Юрія Вікторовича Олена Іванівна та Віктор Олексійович, інвалід війни ІІ групи, проживають у Бершаді.

Юрій Вікторович Коваленко був професійним військовим, він до кінця виконав свій обов’язок, виявивши мужність і героїзм у справедливій боротьбі за визволення рідної української землі від терористичної нечисті. Пам’ять про нього назавжди залишиться у серцях вдячних земляків.  

Згідно Указу Президента №191/2015 від 31 березня 2015 року, за виняткову мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності Української держави, вірність військовій присязі, нашого земляка КОВАЛЕНКА Юрія Вікторовича нагороджено орденом “Золота Зірка” (посмертно).

 Підполковнику Коваленку Юрію Вікторовичу, заступнику  командира  загону спеціального призначення 3 окремого полку спеціального призначення оперативного командування "Схід" Сухопутних військ Збройних Сил України присвоєно звання "полковник" - посмертно. ( Наказ Міністерства оборони України від 24 вересня  2015 року № 714)

Герої не вмирають!