Важливо

Щоб не травмуватися під час ожеледі

Зима – пора не лише епідемії гострих респіраторних захворювань, це також час сплеску травматизму. Забої, переломи під час падіння в ожеледь - звичайна справа. Але наслідком навіть незначного падіння може виявитися важка травма – складний перелом (пошкодження хребта, кісток тазу, шийки стегна).
Деякі травми – переломи різної складності важко правильно діагностувати. Іноді вони маскуються так, що їх складно розпізнати ( особливо часто це трапляється у випадках травмування дітей та людей похилого віку).

Поради населенню при отруєнні чадним газом

Чадний газ не має ні кольору, ні запаху. Дія цього газу призводить до зсідання гемоглобіну крові й у великих концентраціях може остаточно погасити свідомість, а також спричинити летальний наслідок. Дим від куріння тютюну теж є джерелом чадного газу. Чимала кількість цього газу міститься й у вихлопах автомобільних двигунів. Звичайно, обсяги цих джерел недостатні для того, аби «учадіти до смерті».

Увага: алергія на холод!

Більшість із нас переко¬нані, що алергія — захворювання сезонне й з'являється зазвичай навесні, коли починається цвітіння рослин. Проте майже ніхто не пов'язує появу на тілі почервонін¬ня, яке страшенно свер¬бить, із холодною порою року. Тим часом, переко¬нують фахівці, низькі тем¬ператури — теж прово¬кують алергію, причому з нею має справу кожен п'ятий українець.

Переохолодження організму

Його основні причини - тривале перебування у воді або навіть короткочасне перебування в крижаній воді. Реакція людини на переохолодження визначається ступенем адаптації організму до холоду.
Для його попередження при купанні треба обмежувати час перебування у воді і регулювати перерви між заходами у воду.
До ознобу не повинні купатися люди будь-якого віку.

НЕ ДАЙ СОБІ ЗАМЕРЗНУТИ!

Причинами обморожень та переохолоджень організму можуть бути: низька температура повітря (нижче 10-15 градусів), сильний вітер, тісне сире взуття, вимушене тривале нерухоме положення, тіла тривале перебування на морозі в стані алкогольного сп’яніння.

Щоб уникнути переохолодження та обмороження тіла, варто дотримуватися простих правил:  

Як вибратися з крижаної пастки

1. Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги.

2. Безпечним вважається лід: для одного пішохода – лід зеленуватого відтінку,товщиною  не менше 7 см.; для влаштування ковзанки – не менше 10-12 см., (масове катання – 25  см.); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не меншій 15 см.

3. Якщо лід почав тріщати – не біжіть, а  відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льодової поверхні.

4. Твердо засвойте, що зимова риболовля потребує особливо суворого дотримання правил безпеки:

Електричний струм. Правила безпечного поводження

Статистика свідчить про те, що майже у всіх галузях промисловості та сільського господарства, де використо-вується електричний струм, має місце ураження людей. Людина поставила собі на службу силу електрики. Але, окрім благ, які приносить електрика, вона є джерелом високої небезпеки.
Про наявність електричного струму в провідниках можна судити за тими діями, до яких він призводить: нагрів провідників, зміна їхнього хімічного складу, створення магнітного поля.

Інструкція - пам’ятка щодо першочергових дій у випадку загрози скоєння терористичного акту

У разі виявлення особою предмета, що за зовнішнім виглядом може бути вибуховим пристроєм (ВП), необхідно:
- негайно повідомити чергові частини управління Служби безпеки України у Вінницькій області або Головного управління Національної поліції у Вінницькій області за тел.: 53-13-09, або за номером «102»;
- не торкатись підозрілого предмету і, до приїзду правоохоронців, застерігати від цього оточуючих осіб;
- у разі потреби, організувати евакуацію людей з будівлі чи території, де виявлений ВП;

Сторінки

Підписатися на Важливо