Члени робочої групи обговорили перспективи об’єднання територіальних громад району

Головою райдержадміністрації Олександром Лободовським проведено засідання робочої групи зі сприяння обласній робочій групі при підготовці проекту перспективного плану формування територіальних громад. До складу районної роочої групи увійшли голова районної ради М.Грабчак, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та територіальних установ, депутат обласної ради С.Савченко, депутат районної ради М.Бурлака, сільські голови с.Джулинка та с. Маньківка, представники громадськості та преси.

Члени робочої групи працювали над обговоренням перспективного плану формування територіальних громад.

Як відомо, 3 березня президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», яким регулюються відносини, що виникають у процесі добровільного об’єднання громад сіл, селищ та міст. Закон містить принципи добровільного об’єднання територіальних громад, основні умови та суб’єкти такого об’єднання, описує порядок об’єднання територіальних громад сіл, селищ та районів, а також надання їм державної підтримки.
8 квітня 2015 року постановою КМУ № 214  затверджено методику формування спроможних територіальних громад, спрямована на створення таких територіальних громад, які зможуть реалізовувати та надавати високоякісні послуги у сфері освіти, охорони здоров’я, культури, житлово-комунального господарства, соцзахисту та інших життєво важливих сферах життя. Передбачається, що ці територіальні громади матимуть відповідні фінансові, інфраструктурні та кадрові ресурси.

Керівник апарату райдержадміністрації Тетяна Гресько за допомогою комп’ютерної презентації ознайомила членів робочої групи з основними вимогами Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та методикою створення спроможних територіальних громад. Зокрема, на прикладі однієї із територіальних громад нашого району було зроблено відповідні наближені прорахунки та розглянуто фінансові можливості кожного населеного пункту, які дадуть згоду на об’єднання.

Також наголошувалось, які додаткові можливості отримає об’єднана територіальна громада, зокрема про фінансові можливості: об’єднані територіальні громади будуть прирівнюватися і наділятися усіма правами, які мають міста обласного значення, тобто це отримання ПДФО, можливість отримання базової дотації, прямі міжбюджетні відносини з держбюджетом в отриманні освітньої, медичної субвенції та субвенції на робітничі кадри. Також додатково будуть стимулюватися і капітальні видатки для об’єднаних територіальних громад.

За словами голови райдержадміністрації, основним завданням на сьогодні є підготовка проектів перспективних планів формування територій кожної громади Бершадського району, які будуть об’єднуватися. Відповідно до затвердженої методики, члени робочої групи прийшли до висновку, що у нашому районі доцільно розглянути можливість утворення двох територіальних громад: на базі м. Бершадь та с.Джулинка. Така пропозиція буде винесена для обговорення сільськими головами, яке відбудеться 7 травня о 10 год у залі засідань райдержадміністрації.

Відділ з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та засобами масової інформації апарату райдержадміністрації